Komentovaná prohlídka výstavy Nedobrovolný sběratel

Nová výstava Nedobrovolný sběratel v galerii Prostora představuje sbírku fotografa a umělce Martina Poláka. Zveme na komentovanou prohlídku s autorem v úterý 12. března v 17:30 hod.

Galerie Prostora i v roce 2024 pokračuje s představováním sbírek současných výtvarných umělců. Výstava prezentuje unikátní výběr konceptuálního fotografa Martina Poláka, který vznikal po dlouhých čtyřicet let jako vedlejší dopad sběratelovy hlavní činnosti – fotografování uměleckých děl, výstav a aktivit zdejších umělců několika generací. Vystavená jsou i díla Markéty Othové, sběratelovy družky.

Specifická instalace využívá původního zasklení oken drátosklem a představuje několik desítek děl a to jak obrazy, kresby, tak fotografie či sochy menších rozměrů od osobností jako jsou například: Jan Merta, František Skála jr., Jiří Kovanda, Jiří David, Jaroslav Róna, Čestmír Suška, Petr Písařík, Jiří Černický, Petr Pastrňák, Antonín Střížek, KW, Jiří Středa, Petr Veselý, Miroslav Pacner, Tomáš Smetana, Jakub Špaňhel, skupina Kamera Skura (...) a kresby pacientů psychiatrické léčebny.

Prostora_Polak_komentovka
Snímek obrazovky 2024-03-05 v 13.25.01