V čem je nově otevřená galerie Prostora v centru Vinohrad specifická?

Galerii Prostora jsme zahájili v červnu první výstavou s názvem MOJE, MOJE… Jiřího Petrboka. Proběhla komentovaná prohlídka a další program během léta zveřejníme později. Prázdninová otevírací doba je středa -pátek 14–17:30h.

Galerie v ulici Blanická 9 (v 1. patře) je specifická svým umístěním v bývalých telefonních ústřednách, ale i velkými okny, které poskytují výstavnímu prostoru vzdušnost a autentičnost. Prostor byl ponechán v surovém stavu, doplněný jen o rozvody elektra a dělící příčku a poskytuje návštěvnicím a návštěvníkům zážitek kontrastu vystavovaných děl a syrovosti původní funkce budovy. Interiér s okny a sloupy je autorsky doplněný o objekty (obraz, kresba, grafika, socha) - díla nainstalovaná samotným Jiřím Petrbokem. Místy exponována a jinde skryta před zrakem diváctva.

Návštěvnictvu doporučujeme přijít v podvečerních hodinách, když sluneční svit jemně prostupuje místností a vy si tak odnášíte individuální zážitek. V případě štěstí uslyšíte linoucí se tóny klavírních skladeb z pod námi umístěného klavírního studia. Zážitek zpříjemní i playlist oblíbených skladeb Jiřího Petrboka, který si můžete uložit do vašeho telefonu. 

Budeme se těšit na vaši návštěvu.

Výstava 21/6 - 31/8/2023